Predrag Lucić rođen je 1964. godine u Splitu, gdje je završio osnovnu i srednju školu. Fakultet dramskih umjetnosti - studij kazališne i radijske režije upisao je 1984. u Beogradu. Od siječnja 1985. započinje suradnju s Feralom, satiričkim podlistkom Nedjeljne Dalmacije. Godine 1988. vraća se u Split te ozbiljnije nastavlja novinarsku karijeru, paralelno u nekoliko smjerova – kao autor u Feralu, kao novinar-terenac za Nedjeljnu Dalmaciju te kao kolumnist i urednik kulture u Omladinskoj iskri. Dotadašnji Feral kao autorski projekt Lucića, Viktora Ivančića i Borisa Dežulovića 1989. širi opseg, mijenja ime u Feral Tribune te godinu kasnije postaje podlistkom Slobodne Dalmacije.
U ožujku 1993. Lucić napušta Slobodnu Dalmaciju i sa skupinom kolega pokreće satiričko-politički dvotjednik Feral Tribune. Prve brojeve lista potpisuje kao glavni i odgovorni urednik. U prosincu 1993. Feral Tribune postaje tjednik. Od tada pa sve do gašenja Ferala 2008., Lucić radi kao urednik, autor tekstova, uređuje web stranice, kreira fotomontaže te pokreće i uređuje Biblioteku Feral Tribune. Od 2009. godine u riječkom Novom listu Lucić pisao je dnevnu kolumnu pod nazivom Trafika.
Pjesničke, prozne i dramske tekstove objavljivao je u časopisima Fantom slobode, Ars, Sarajevske sveske i Naše pismo, surađivao je s Radijem Slobodna Europa...
Objavio je Greatest Shits – Antologiju suvremene hrvatske gluposti (u koautorstvu s Borisom Dežulovićem, 1998.), pjesmaricu Haiku haiku jebem ti maiku (2003.), knjigu lirike Ljubavnici iz Verone (2007.), poetsko-historijske čitanke Sun Tzu na prozorčiću (2009.), Bezgaća povijesne zbiljnosti (2010.) i Gusle u magli (2013.) - za koju je iste godine dobio nagradu „Kočićevo pero“, audio knjigu Filter Jugoslavija (2011.) i knjigu pjesama Mjesec iznad Splita (2012.). Od 2007. zajedno s Borisom Dežulovićem nastupao je u pjesničkom kabareu Melodije Bljeska i Oluje/Melodije borbe i pretvorbe/Melodije svega i svačega… Režirao je u Beogradu, Splitu, Tuzli, napisao je songove za kazališne projekte Majka Courage i njezina djeca (HNK Split, 2013.) i Tri mušketira (HNK Rijeka, 2013)... Autor je teksta za satiru Alan Ford – Povratak otpisanih, koja je 2016. u režiji Kokana Mladenovića premijerno izvedena u sarajevskom Kamernom teatru 55, a 2017. na scenu INK Pula postavljene su i Goldonijeve Ribarske svađe/Barufe u režiji Vita Taufera, u Lucićevoj adaptaciji.
Bio je član Hrvatskog društva pisaca i Hrvatskog centra P.E.N. -a.