PROGRAM
Andrew Balfour* – Ambe (Pjesma dobrodošlice)
Franjo Dugan – Molitva
Laura Hawley* – Rise Up My Love
Solisti – Patricia Wray, alt; Marni Enns, sopran
Ola Gjeilo – Prelude
Ola Gjeilo – Ubi caritas
Anton Bruckner – Locus iste
Javier Busto – Ave Maria
Kathleen Allan* – Come and I Will Sing You
Eleanor Daley* – Grandmother Moon
Jocelyn Morlock* – One Black Spike
Sid Robinovitch* – Ta-Tikee-Tei
Astor Piazzolla – La Muerte del Angel
John Lennon & Paul McCartney:
Can't Buy Me Love
Yesterday
Solistica – Ainsley Wray, sopran
Blackbird
Eleanor Rigby
Solist – Paul Forget, bariton
Vladimir Berdovic – Linđo
Trent Worthington* – Flunky Jim
Solist – Bruce Waldie, bariton
Hall Johnson – Ain't Got Time to Die
Solisti – Doug Pankratz, tenor; Marni Enns, sopran; Ainsley Wray, sopran
Moses Hogan – Battle of Jericho
Solistica – Marni Enns, sopran
Moses Hogan – Didn't My Lord Deliver Daniel
Solisti – Marni Enns, sopran; Célina Morphy-Siemens, sopran; Angela Neufeld, alt
*Kanadski skladatelji
Winnipeg Singers sastoji se od 24 profesionalna pjevača koji izvode glazbu od renesanse do današnjice. Svake godine zbor naručuje nova kanadska djela i premijerno izvodi druga nova djela za svoju publiku u Manitobi. Zbor svake godine priređuje koncertnu seriju, angažirajući neke od najboljih glazbenika Sjeverne Amerike kao goste. Winnipeg Singers su izvodili zajedničke koncerte s različitim organizacijama kao što su Shakespeare in the Ruins, The Ron Paley Trio, MusikBarock Ensemble, Winnipeg's Contemporary Dancers i Les danseurs de la rivière Rouge. Pjevači redovito nastupaju kao gosti uz Winnipeg simfonijski orkestar, Manitoba komorni orkestar te održavaju koncerte i radionice za lokalne društvene udruge, poslovne tvrtke i srednje škole.
Zbor je osnovan je 1972. godine, a dvaput je bio priznat za svoju izvrsnost u zborskoj glazbi od strane Kanadskog vijeća dodjelom nagrade "Healey Willan." Zbor se redovito čuje na lokalnim i nacionalnim CBC radijskim postajama. U srpnju 2005. godine, zbor je predstavljao Kanadu na 6. Međunarodnom zborskom festivalu u Taipeiju i na 7. Svjetskom simpoziju o zborskoj glazbi u Kyotu. U srpnju 2016. godine, zbor je obišao Njemačku, Austriju i Italiju. Na Međunarodnom zborskom festivalu u Firenci 2016. godine, Winnipeg Singers je prepoznat kao "najistaknutiji zbor". Godine 2019. zbor je obišao Španjolsku i Finsku te je nagrađen nagradom za "najbolji zbor" na Međunarodnom zborskom festivalu u Barceloni.
Yuri Klaz rođen je u Petrozavodsku, Rusija, gdje je diplomirao na glazbenom koledžu i konzervatoriju za glazbu. Magistrirao je dirigiranje na Državnom konzervatoriju u Sankt Peterburgu. Godine 1982. postao je docent zborskog i orkestralnog dirigiranja na Konzervatoriju u Petrozavodsku. Godine 1987. g. Klaz imenovan je umjetničkim direktorom i dirigentom Komornog zbora karelijskog centra za umjetnost u Petrozavodsku. Pod njegovim vodstvom, zbor je vodio aktivan koncertni život i sudjelovao na nacionalnim (Rusija) i međunarodnim koncertnim turnejama i natjecanjima u Njemačkoj, Finskoj, Estoniji, Irskoj i Norveškoj, gdje je zbor osvojio brojne nagrade.
Godine 1995., dekretom predsjednika Borisa Jeljcina, g. Klaz je nagrađen prestižnim naslovom "Počasni umjetnik Rusije" i dobio je srebrnu medalju za izvanredna postignuća u razvoju umjetnosti u Rusiji. G. Klaz je došao u Kanadu 2000. godine kako bi postao umjetnički direktor i dirigent Filharmonijskog zbora Winnipeg.
Osim koncertnih ciklusa, pripremao je zbor za nastupe s Winnipeg simfonijskim orkestrom, uključujući Brahmsov Njemački rekvijem 2003., Mozartov Rekvijem 2006. i nedavno Simfoniju mora Vaughana Williamsa. Dirigirao je izvedbama na WSO New Music Festivalu svake godine od 2001. G. Klaz je debitirao kao dirigent Winnipeg simfonijskog orkestra s odličnim kritikama na koncertu u kojem su sudjelovali Winnipeg Singers i Winnipeg filharmonijski zbor u ožujku 2005. godine, a 2006. g. Klaz je debitirao kao dirigent Manitoba komornog orkestra Mozartovom Misom u c-molu (ar. Robert Levin), ponovno s kombiniranim snagama The Winnipeg Singers i Winnipeg filharmonijskog zbora.
U travnju 2003., g. Klaz je imenovan umjetničkim direktorom i dirigentom The Winnipeg Singers. U protekle četiri godine dirigirao je mnogim velikim zborskim remek-djelima, uključujući Bachovu Misu u h-molu i Božićni oratorij te Rahmanjinovo Cjelonoćno bdijenje i Liturgiju svetog Ivana Zlatoustog.
G. Klaz je sudjelovao na četiri Svjetska simpozija o zborskoj glazbi, najnovije u Kyotu 2005. Napisao je brojne članke posvećene zborskim i umjetničkim aktivnostima Sibeliusa, Kuule i Madetoje. Aktivni je učitelj i dirigent te redovito obilazi sjeverne Sjedinjene Američke Države održavajući seminare iz dirigiranja. Od dolaska u Kanadu, g. Klaz je sudjelovao na dvije konvencije Udruge kanadskih zborskih dirigenata (ACCC), 2004. u Winnipegu, gdje je bio kliničar, i 2006. u Victoriji.