Priča je to o raspadanju i sastavljanju obitelji koja saznaje kako njihov najmlađi član, sin Vigo, ima poremećaj iz spektra autizma. U tom smislu naslov predstave i motiv semafora višestruko su simbolični. Cijelu priču priča Vigova sestra Mila i to u policijskoj stanici. Drama Semafor želi na topao način ukloniti stigmu s autizma te pokazati zašto svi trebamo njegovati ono nešto drugačije u sebi. Publiku predstava želi uvući u Vigov svijet, na topao način pokazati gledateljima što se tom mladiću događa u glavi, zašto reagira na sebi svojstven način te zašto mu je tako teško prilagoditi se društvenim normama. Predstava je nastala u suradnji sa Udrugom Frendofon koja se bavi inkluzijom djece i mladih s teškoćama u razvoju organiziranjem inkluzivnih evenata kojima se želi educirati, upoznati i pokazati društvu u cjelini kako prihvatiti "različitosti" sa svim njihovim potencijalima i teškoćama. Uloge tumače: Andro Damiš, Ana Šantar, Petra Cicvarić, Peđa Gvozdić, Vanja Gvozdić, Nino Pavleković i Nikola Nedić.
U tzv. popratnom festivalskom programu u Grohotama na otoku Šolti, u organizaciji Osnovne škole Grohote po 25. put održat će se tradicionalna manifestacija čakavskog pjesništva mladih Ča, more, judi u kojoj sudjeluju učenici osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije. Svake godine u mjesecu travnju u sklopu Marulićevih dana, a s ciljem očuvanja stvaralaštva na čakavskom narječju svoje radove predstave deset najuspješnijih mladih stvaraoca, a prema ocjenjivačkom sudu poznatih šoltanskih pjesnika. Tri najuspješnija pjesnička ostvarenja dobivaju nagrade, dok su svi ostali radovi učenika osnovnih škola iz cijele županije, kako pjesnički tako i prozni objavljeni u zborniku pjesničke smotre pod istoimenim nazivom Ča–more- judi. Smotra započinje u 11.15 u Nečujmu kao spomen na Marka Marulića koji je upravo u tom mjestu početkom 16.st. često posjećivao prijatelja i kuma splitskog kanonika Dujma Balistrilića.
Čekam da se razdani naslov je poetske zbirke dramskog prvaka HNK Split, dramskog pisca i pjesnika Trpimira Jurkića. Zbirka će, u sklopu 33. Marulićevih dana, biti predstavljena u foyeru HNK Split s početkom u 18 sati. Knjiga pjesama je objavljena u izdanju ogranka Matice hrvatske u Splitu a predstaviti će je predsjednica OMH u Splitu Snježana Šetka te Marina Čapalija i Ivica Mijačika. Jurkićeve će stihove govoriti glumci Elvis Bošnjak i Joško Ševo.
Trpimir Jurkić pjesme je posvetio prvenstveno svojoj obitelji te svojim prijateljima, svom glumačkom pozivu, svijetu i prostoru u kojem živi. Pjesme, po riječima autora, povezuje sjena vremena u kojem su pisane, koja određuje bit i sadržaj Jurkićeve poezije. Formalno raznolika, poezija se kreće od manjih formi, uključivo i haiku, preko većih formi u slobodnom stihu, rimovanoj poeziji do soneta a manji dio čine i dijalektalne pjesme. „Trpimir Jurkić nas u svojim pjesmama poziva na bdjenje, na pripremu za trenutak mijene, u potragu za izgubljenim i povratak u sebe“, kaže pjesnikinja Marina Čapalija.
Ulaz na predstavljanje poezije je slobodan.