Evgenia Ephstein - violina, Dasha Moroz - klavir
Koncert

Evgenia Ephstein - violina, Dasha Moroz - klavir

Sergej Prokofjev Pet melodija za violinu i glasovir Andante / Lento, ma non troppo / Animato, ma non allegro / Allegretto legggero e scherzando / Andante non troppo

Wolfgang Amadeus Mozart Sonata za violinu i glasovir u Es-duru, K 380 Allegro / Andante con moto / Rondo

Cesar Franck Sonata za violinu i glasovir u A-duru Allegretto ben moderato / Allegro / Recitativo - Fantasia / Allegretto poco mosso

Evgenia Ephstein - violina, Dasha Moroz - klavir

Sergej Prokofjev Pet melodija za violinu i glasovir Andante / Lento, ma non troppo / Animato, ma non allegro / Allegretto legggero e scherzando / Andante non troppo

Wolfgang Amadeus Mozart Sonata za violinu i glasovir u Es-duru, K 380 Allegro / Andante con moto / Rondo

Cesar Franck Sonata za violinu i glasovir u A-duru Allegretto ben moderato / Allegro / Recitativo - Fantasia / Allegretto poco mosso

Evgenia Epshtein rođena je u Sverdlovsku (Jekaterinburg, Rusija). Nižu i srednju glazbenu naobrazbu završila je u školi za nadarenu djecu kod prof. Vladimira Milsteina. 1990. Evgenia emigrira u Izrael. Tamo nastavlja studij kod prof. Arthura Zissermanna, Yaira Klessa i Irene Svetlove na Akademiji u Tel Avivu, te kod prof. Bention Shamira na Kraljevskoj akademiji u Rotterdamu, gdje dobiva zvanje magistra umjetnosti. Za vrijeme studija dobila je niz nagrada na natjecanjama violinista i komornih sastava, te sudjelovala na majstorskim tječajevima Issaca Sterna, Henry Mayera i Zakhara Brona.

1995.-1997. Evgenia Epshtein bila je koncertni majstor Izraelskog omladinskog filharmonijskog orkestra, 1998. bila je vođa drugih violina komornog orkestra Kibbuz, te član belgijskog orkestra „I Fiaminghi“. Svirala je također u izraelskim simfonijskim i komornim orkestrima Ashdoda, Ashkelon, Tel-Avivskim solistima, Reconsil sinfonietta u Beču.

Kao solistica Evgenia Epshtein svirala je u svim značajnim izraelskim koncertnim dvoranima, te u Stockholmu, Parizu, Torontou, Ottawi, Lagosu, Guadalajari i Beču. Nastupala je u Carnegie Hallu, Kennedy Centeru, Library of Congress (Washington) i mnogim drugim svjetskim koncertnim dvoranama. Njezini nastupi, kao solistice i u kombinaciji s različitim komornim sastavima, dobili su bezbrojne pozitivne recenzije od vodećih medija (BBC, New York Times, Washington Post, Boston Globe i brojne druge).

Evgenia Epshtein članica je i suosnivač svjetski poznatog gudačkog kvarteta „Aviv“, s kojim je koncertirala u više od 80 zemalja. Isti kvartet bio je pobjednik 3. Međunarodnog natjecanja za komornu glazbu u Melbourneu (1999. Grand Prix i 4 posebne nagrade), Međunarodnog natjecanja gudačkih kvarteta u Bordeauxu (2003.), Charles Hennen natjecanja za komornu glazbu (Nizozemska, 1999.), Međunarodnog natjecanja “Praško proljeće“ (1998.), te dobitnik brojnih značajnih nagrada. Kvartet „Aviv“ među ostalim snimio je kompletan ciklus Šostakovičevih gudačkih kvarteta kao i brojna djela različitih glazbenih epoha. Od 2007. godine radi kao asistent na Kraljevskoj akademiji u Rotterdamu, od 2008. predaje na Joseph Haydn-Institutu za komornu glazbu u Beču, a 2009. bila je pozvana u žiri na 4. Međunarodno natjecanje za komornu glazbu u Beču.Trenutno je angažirana kao vanjski suradnik za violinu - glavni predmet na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu. Evgenia Epshtein snima za poznatu diskografsku kuću „ Naxos“, te svira Ruggeri -violinu (XVII st.), koju joj dodijelila Američko-izraelska kulturna zaklada.

Dasha Moroz glazbene poduke dobiva još od treće godine života, a već u dvanaestoj izvodi čuveni Griegov Koncert za klavir s Bjeloruskim simfonijskim orkestrom. Diplomsko i postdiplomsko glazbeno obrazovanje Dasha Moroz stekla je na Bjeloruskoj državnoj glazbenoj akademiji, usavršavajući se istodobno kod pijanistice Natalije Trull, profesorice na Moskovskom državnom sveučilištu Čajkovski. Majstorske radionice pohađala je kod takvih pijanista i pedagoga kao što su Vaja Chachava, Alexander Bonduryansky, Vladimir Krainev, Jerome Ducros, Jerome Perno, Boris Blokh i drugi. Osim što je u vrijeme školovanja bila opetovanom pobjednicom bjeloruske predsjedničke fondacije za mlade talente, Dasha Moroz dobitnica je i brojnih međunarodnih priznanja i nagrada među kojima se ističu: četvrta nagrada na međunarodnom natjecanju mladih pijanista fondacije Arthura Rubinsteina (Poljska, 2002), prva nagrada na Brahmsovom međunarodnom natjecanju komornih ansambala (Poljska 2003), treća nagrada na Zinettijevom međunarodnom natjecanju komornih ansambala (Italija, 2003), dvije prve nagrade na Međunarodnom natjecanju suvremenih komornih ansambala (Poljska, 2004)... Oduvijek strasno privržena upravo komornom muziciranju, surađivala je s mnogim poznatim glazbenicima: Dora Schwartzberg, Vladimir Perlin, Leonid Kerbel, Alexander Trostyansky, Artem Shishkov, Evgeniya Epshetein, Jeroen der Herder, Andrey Baranov i mnogi drugi.

Premda njen repertoar obuhvaća širok raspon kompozicija iz svih glazbenih razdoblja, Moroz posebnu pažnju posvećuje izvedbama suvremene glazbe surađujući s mnogim bjeloruskim, poljskim i ruskim skladateljima.